HD WALLSBlog

HD WALLS DIGITAL- Üst Sınıf Restoranların Tercihi

05/04/2021

Big Chef''s, Sushico ve Cookshop Restoranlarında Uygulamalar
HD Walls Digital'de, koleksiyonda bulunan eşsiz desenlerin yanı sıra projeye özel tasarlanan görsellerin baskıları da altı farklı kağıt tipi üzerine alınabiliyor.

Son yıllarda devam eden Big Chef''s projelerine ek olarak, son birkaç ayda açılmış Sushico ve Cookshop restoranlarının renovasyon projelerinde de özel olarak geliştirilen tasarımlar kullanılıyor. Geçtiğimiz yıl faaliyete geçen Metropol AVM''de bulunan Cookshop''ta, Erhan Sağır iç Mimarlık iş birliğiyle üç farklı duvarda her duvar için özel olarak geliştirilen tasarımlar uygulandı. Özellikle 6,5 metre yüksekliğindeki duvarda uygulanan sanatsal tablo efektli duvar kağıdı dikkat çekiyor. Son üç ay içerisinde açılan altı ayrı Sushico şubesinde, Page Mimarlık iş birliğiyle projelere özel olarak tasarlanan kırmızı renkli, geometrik, oryantal bir desen ile özel olarak tasarlanan bambu deseni kullanıldı. Big Chef''s projelerinde ise son dönemin modası olan tropikal yaprakların kırmızı arka fonda kolajı kullanılıyor.

Farklı Projelere Farklı Kağıt Tipleri
Dijital baskı yapılabilen altı farklı kağıt tipinin tamamı yıkanabiliyor. Alev almazlık özelliğine sahip oldukları için her biri üst kalitede olan kağıtların kalitesinden ziyade, desenlerin kağıt üzerindeki görüntüsü (canlılık, matlık, renk tonlarının arka dokuyla uyumu) seçim yapılırken ön plana alınıyor. Her bir proje için o projeye özel olarak seçilen veya kullanılması düşünülen kağıt tiplerinden numuneler, iş geliştiriciler ve mimarlar ile paylaşılıyor, gerekli revizelerin yapılmasından nihai seçime kadar olan süreçte müşterilere tam destek veriliyor. Firmanın tasarım ekibi, projelerde kullanılması istenen özel tasarımları 5-6 gün gibi kısa bir sürede geliştirebiliyor, böylece sınırlı tasarımlar içerisinde kalınmadan özgürce tercih yapılabiliyor.

DAHA FAZLA

Marcel Pastanesinde Özel Duvar Kağıdı Uygulaması

13/10/2020

Yeniköy'de bulunan Marcel Pastanesi içerisinde çeşitli duvarlarda duvara özel olarak tasarlanan tropikal görsel, Degrape Wallcoverings koleksiyonunda bulunan siyah - beyaz kaz ayağı deseni ve siyah-beyaz çizgili desen yatay olarak uygulanmıştır. Tekstil tabanlı duvar kağıdı üzerine alınan baskılar kağıdın hem darbelere karşı dayanıklılığı hem de baskıları canlı çıkartması nedeniyle oldukça beğeni kazandı.  

DAHA FAZLA

DIGITAL COLLECTION 03 YAYINDA

06/11/2019
Zamansız, İkonik Tasarımlar

Estetik değerler üzerine kurulu, zamansız ikonik tasarımlar içeren HD WALLS DIGITAL COLLECTION 03 HD WALLS markasının üçüncü dijital koleksiyonu olarak hazırlanmıştır. Katalogda 3 farklı tasarımcının kendine özgü hatlarını içeren; enerjisi, rengi ve tasarımları ile dikkat çeken birçok çalışma bulunmaktadır. Tüm tasarımlar duvar ölçüsüne göre ölçeklendirilebilir, desenlerin içerisinde bulunan figürlerde ve objelerde talep edilen değişiklikler yapılabilir. Kişiye özel tasarımların da yapılabildiği HD WALLS DIGITAL COLLECTION 03'te mekana ferahlık ve estetik katacak çalışmaların her biri HD WALLS''a özgü, sıra dışı çalışmalardır.

Altı Farklı Kağıt Tipi Üzerine Baskı

HD WALLS DIGITAL COLLECTION 03''te bir önceki koleksiyondan farklı dört kağıt tipi ile toplam altı kağıt tipi bulunmaktadır. Trafiği yüksek ve düşük alanlara göre farklı kağıtlar, ıslak hacimler için farklı kağıt tipleri sunulmaktadır. PVC içermeyen, %100 ekolojik, düz ve metalik dokulu "non-woven", PVC içermeyen %100 polyester içerikli, yırtılmaya karşı dayanıklı, ağır gramajlı Jet Tex Comfort, yüksek trafikli alanlarda kullanıma uygun olan kumaş dokulu tekstil tabanlı vinil, hasır dokulu kağıt tabanlı vinil ve pürüzsüz yüzey içeren mat görünümlü vinil duvar kağıdı ile tüm projeler için birçok kağıt tabanı alternatifi bulunmaktadır. Ayrıca metalik dokulu "non-woven" duvar kağıdında bulunan dört farklı renk tonu ile kara kalem çalışmalarında zemin rengi ile göze hitap eden tasarımlar elde etmek de mümkün.

DAHA FAZLA

METROPOL AVM'DE COOKSHOP RESTAURANT'A DUVAR KAĞIDI UYGULAMALARI

21/08/2019
İstanbul, Ataşehir'de bulunan Metropol Avm'de açılan Cookshop Restaurant'ının 3 ayrı duvarına özel olarak tasarlanan 3 farklı desen uygulandı. Bu proje için özel tasarlanan bu desenler Japonya'dan ithal hasır vinil kağıt dokusu üzerine dijital baskı alınarak üretildi. Özellikle 6,5 metre uzunluğundaki duvarda yapılan tablo görseli ziyaretçiler tarafından oldukça beğeni topladı.

DAHA FAZLA